Mój prąd 5.0
Mój prąd 5.0 – jakie zmiany w 2023 roku? Facebook Instagram Linkedin “Mój prąd 5.0” zostanie uruchomiony. Jakie są zasady jego funkcjonowania? Oferujemy kompleksowe doradztwo
Jak przedstawiano w poprzednich edycjach, program wsparcia skupiał się wyłącznie na instalacjach fotowoltaicznych. Jednak wraz z czwartą edycją wprowadzono zmiany w kierunku efektywnej i bezpiecznej energetyki, aby zachęcić Polaków do zwiększenia efektywności energetycznej poprzez magazynowanie energii z instalacji fotowoltaicznych. Program “Mój Prąd 4.0” oferował więc nie tylko wsparcie dla instalacji fotowoltaicznych, ale także dla magazynów energii, systemów grzewczych oraz HEMS/EMS.
W dobie problemów z infrastrukturą sieciową i rosnącej presji na źródła energii, domy samowystarczalne, wytwarzające i konsumujące energię są bardzo pożądane. Zgodnie z zapowiedziami, program “Mój Prąd 5.0” będzie oferował wsparcie nie tylko dla fotowoltaiki, ale także dla innych rozwiązań, takich jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne.
Program wsparcia skierowany jest do osób fizycznych, które generują energię elektryczną na własny użytek. W ramach programu “Mój Prąd 4.0“, wsparcie finansowe było przekazywane prosumenckim producentom energii, którzy rozliczali się poprzez system net-billing lub w innych alternatywnych systemach, takich jak net-billing 1:1 od Orange Energia. Osoby, które rozliczały się w ramach tradycyjnego systemu, mogły ubiegać się o wsparcie, zmieniając system opustów na net-billing. Zasady IV edycji programu prawdopodobnie zostaną kontynuowane w kolejnej, V edycji programu.
Planowane uruchomienie programu Mój Prąd 5.0 to 22 kwiecień tego roku! W poprzednich edycjach programu istotne było, aby koszty związane z zakupem i instalacją systemu były poniesione przed rozpoczęciem naboru wniosków, nawet rok lub dwa lata wcześniej. W związku z tym, jeśli Mój Prąd 5.0 zostanie uruchomiony, istnieje duża szansa na uzyskanie dotacji za instalację, którą już zrealizowano. W przypadku V edycji programu, istnieje możliwość, że będą uznawane wydatki poniesione od 1 lutego 2020 r. lub późniejsze, tak jak w przypadku ostatnich edycji. Nie ma powodu, aby nie kwalifikować się do dofinansowania ze względu na datę wykonania instalacji w 2023 roku, biorąc pod uwagę doświadczenie z poprzednich edycji programu.
Należy jednak pamiętać, że rozpoczęcie inwestycji oznacza poniesienie pierwszego kwalifikowanego kosztu (data opłacenia pierwszej faktury lub paragonu imiennego). Aby uzyskać dofinansowanie, inwestycja musi zostać zakończona, a to oznacza połączenie mikroinstalacji i pozostałych urządzeń wymienionych we wniosku o dofinansowanie.
Według zapowiedzi minister Anny Moskwy, maksymalna kwota dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0 wyniesie 58 tys. zł, z czego:
na pompę ciepła, gdzie:
Czy chcesz być wśród pierwszych, którzy zdecydują się złożyć wniosek o dotację w programie Mój Prąd 5.0? Dlaczego czekać, skoro możesz już teraz skorzystać z darmowej energii słonecznej? Im dłużej odkładasz inwestycję, tym więcej zapłacisz z powodu inflacji, a dotacja pokryje mniejszą część kosztów. Szybka decyzja o inwestycji zwiększa też szansę na to, że zdążysz przed wyczerpaniem puli środków.
Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.
Mój prąd 5.0 – jakie zmiany w 2023 roku? Facebook Instagram Linkedin “Mój prąd 5.0” zostanie uruchomiony. Jakie są zasady jego funkcjonowania? Oferujemy kompleksowe doradztwo
Kredyt ekologiczny – czy istnieje prostszy sposób na zwiększenie efektywności energetycznej? Facebook Instagram Linkedin Kredyt ekologiczny to doskonały sposób na poprawienie efektywności energetycznej. Jest to
Program “Moje ciepło” rozwiązaniem na rosnące ceny ogrzewania? Wraz z dynamicznie rosnącymi rachunkami za ogrzewanie zwrócenie się w stronę odnawialnych źródeł energii jest naturalnym wyborem,
Copyright © 2023 Energymix – doradztwo energetyczne
Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką plików cookie.
Akceptuj