Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca w 2023 roku?

Co czeka branżę energetyczną w 2023 roku?

Bardzo ciężkie pytanie zadawane przez naszych klientów. W naszej firmie stawiamy na zaufanie, dlatego nie wróżymy, a wprost odpowiadamy, że nie można przewidzieć ruchów, które zmieniają sytuację na rynku. Jednakże posługujemy się ekspertyzą statystyk, które są optymistyczne. Pierwszy czynnik to rosnące ceny prądu, które wg. analityków w 2023r. mogą wzrosnąć o nawet 50% oraz wzrost cen prądu ciągle utrzymuje trend wzrostowy i prawdopodobnie nie prędko odwróci swój przebieg.

Drugim czynnikiem jest wojna na Ukrainie, w związku z którą są trudności w dostępie do surowców. Fotowoltaika ma tutaj duże znaczenie, ponieważ pozwala zaoszczędzić drogie i niedostępne paliwa kopalne. Również problem z dostępnością węgla będzie odczuwalny w 2023 roku.

W większości przypadków lepiej uzbroić się w niezależność energetyczną i postawić na instalację fotowoltaiczną. Bieżąca konsumpcja energii z fotowoltaiki jest w stanie znacząco ograniczyć rachunki za prąd w gospodarstwach domowych oraz firmach.

Nasi doświadczeni handlowcy oszacowują zapotrzebowanie energetyczne i dostosowują instalację, która w całości je pokryje. Ceny prądu dla firm nie podlegają również regulacjom prawnym, czyli częściowo mogą uniezależnić się od cenników sprzedawcy. To wszystko sprawia, że fotowoltaika to nadal bardzo dobre rozwiązanie w 2023 roku.

Niezmienne powody, dla których warto mieć fotowoltaikę:

  1. Niższe rachunki
  2. Niezależność energetyczna
  3. Ochrona środowiska
  4. Wzrost wartości nieruchomości

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Chcesz porozmawiać o tym czy fotowoltaika opłaca się w 2023 roku?

Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy!

Polecane artykuły

Zmiana sprzedawcy gazu - Korzyści dla Twojego domu i biznesu
Doradztwo energetyczne

Zmiana sprzedawcy gazu – Korzyści dla Twojego domu i biznesu

Decyzja o zmianie sprzedawcy gazu może przynieść wiele korzyści dla małych średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Od oszczędności finansowych, poprzez lepszą jakość obsługi, aż po elastyczność i dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb – możliwości są szerokie.
W tym artykule omówimy kluczowe korzyści płynące ze zmiany dostawcy gazu, podkreślając, jak ważne jest dokonanie świadomego wyboru w kontekście biznesowego zapotrzebowania na gaz.

Doradztwo energetyczne

Porównanie ofert sprzedawców energii – Na co zwrócić uwagę?

Wybór sprzedawcy energii elektrycznej lub gazu jest decyzją, która może mieć długotrwały wpływ na Twoje rachunki oraz komfort życia. W obliczu rosnącej liczby ofert na rynku, możesz czuć się zagubiony, nie wiedząc, na co zwrócić szczególną uwagę przy porównywaniu poszczególnych propozycji. Z myślą o takich klientach poszukujących najlepszej oferty, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże zrozumieć różnice między ofertami sprzedawców i wybrać najkorzystniejszą opcję. Skupimy się na kluczowych aspektach, które należy wziąć pod uwagę, analizując dostępne propozycje.

Dołacz do nas

Subskrybuj nasz newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami energetycznymi – subskrybuj nasz newsletter i odkrywaj sposoby na oszczędność energii i zrównoważony rozwój!