Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca w 2023 roku?

Co czeka branżę energetyczną w 2023 roku?

Bardzo ciężkie pytanie zadawane przez naszych klientów. W naszej firmie stawiamy na zaufanie, dlatego nie wróżymy, a wprost odpowiadamy, że nie można przewidzieć ruchów, które zmieniają sytuację na rynku. Jednakże posługujemy się ekspertyzą statystyk, które są optymistyczne. Pierwszy czynnik to rosnące ceny prądu, które wg. analityków w 2023r. mogą wzrosnąć o nawet 50% oraz wzrost cen prądu ciągle utrzymuje trend wzrostowy i prawdopodobnie nie prędko odwróci swój przebieg.

Drugim czynnikiem jest wojna na Ukrainie, w związku z którą są trudności w dostępie do surowców. Fotowoltaika ma tutaj duże znaczenie, ponieważ pozwala zaoszczędzić drogie i niedostępne paliwa kopalne. Również problem z dostępnością węgla będzie odczuwalny w 2023 roku.

W większości przypadków lepiej uzbroić się w niezależność energetyczną i postawić na instalację fotowoltaiczną. Bieżąca konsumpcja energii z fotowoltaiki jest w stanie znacząco ograniczyć rachunki za prąd w gospodarstwach domowych oraz firmach.

Nasi doświadczeni handlowcy oszacowują zapotrzebowanie energetyczne i dostosowują instalację, która w całości je pokryje. Ceny prądu dla firm nie podlegają również regulacjom prawnym, czyli częściowo mogą uniezależnić się od cenników sprzedawcy. To wszystko sprawia, że fotowoltaika to nadal bardzo dobre rozwiązanie w 2023 roku.

Niezmienne powody, dla których warto mieć fotowoltaikę:

  1. Niższe rachunki
  2. Niezależność energetyczna
  3. Ochrona środowiska
  4. Wzrost wartości nieruchomości

Sprawdź tę ofertę!

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Polecane artykuły

Kredyt ekologiczny

Kredyt ekologiczny – czy istnieje prostszy sposób na zwiększenie efektywności energetycznej? Facebook Instagram Linkedin Kredyt ekologiczny to doskonały sposób na poprawienie efektywności energetycznej. Jest to

Mój prąd 4.0 – Magazyn energii

Mój prąd 4.0 – dotacja do fotowoltaiki i magazynu energii Facebook Instagram Linkedin W dniu 15 grudnia 2022 roku oficjalnie ruszył program Mój prąd 4.0.

Moje ciepło

Program „Moje ciepło” rozwiązaniem na rosnące ceny ogrzewania? Wraz z dynamicznie rosnącymi rachunkami za ogrzewanie zwrócenie się w stronę odnawialnych źródeł energii jest naturalnym wyborem,

Zapisz się na nasz newsletter