Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca w 2023 roku?

Co czeka branżę energetyczną w 2023 roku?

Bardzo ciężkie pytanie zadawane przez naszych klientów. W naszej firmie stawiamy na zaufanie, dlatego nie wróżymy, a wprost odpowiadamy, że nie można przewidzieć ruchów, które zmieniają sytuację na rynku. Jednakże posługujemy się ekspertyzą statystyk, które są optymistyczne. Pierwszy czynnik to rosnące ceny prądu, które wg. analityków w 2023r. mogą wzrosnąć o nawet 50% oraz wzrost cen prądu ciągle utrzymuje trend wzrostowy i prawdopodobnie nie prędko odwróci swój przebieg.

Drugim czynnikiem jest wojna na Ukrainie, w związku z którą są trudności w dostępie do surowców. Fotowoltaika ma tutaj duże znaczenie, ponieważ pozwala zaoszczędzić drogie i niedostępne paliwa kopalne. Również problem z dostępnością węgla będzie odczuwalny w 2023 roku.

W większości przypadków lepiej uzbroić się w niezależność energetyczną i postawić na instalację fotowoltaiczną. Bieżąca konsumpcja energii z fotowoltaiki jest w stanie znacząco ograniczyć rachunki za prąd w gospodarstwach domowych oraz firmach.

Nasi doświadczeni handlowcy oszacowują zapotrzebowanie energetyczne i dostosowują instalację, która w całości je pokryje. Ceny prądu dla firm nie podlegają również regulacjom prawnym, czyli częściowo mogą uniezależnić się od cenników sprzedawcy. To wszystko sprawia, że fotowoltaika to nadal bardzo dobre rozwiązanie w 2023 roku.

Niezmienne powody, dla których warto mieć fotowoltaikę:

  1. Niższe rachunki
  2. Niezależność energetyczna
  3. Ochrona środowiska
  4. Wzrost wartości nieruchomości

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Chcesz porozmawiać o tym czy fotowoltaika opłaca się w 2023 roku?

Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy!

Polecane artykuły

Dofinansowania

Mój prąd 5.0

Mój prąd 5.0 – jakie zmiany w 2023 roku? Facebook Instagram Linkedin “Mój prąd 5.0” zostanie uruchomiony. Jakie są zasady jego funkcjonowania? Oferujemy kompleksowe doradztwo

Aktualności

Kredyt ekologiczny

Kredyt ekologiczny – czy istnieje prostszy sposób na zwiększenie efektywności energetycznej? Facebook Instagram Linkedin Kredyt ekologiczny to doskonały sposób na poprawienie efektywności energetycznej. Jest to

Dofinansowania

Moje ciepło

Program “Moje ciepło” rozwiązaniem na rosnące ceny ogrzewania? Facebook Instagram Linkedin Wraz z dynamicznie rosnącymi rachunkami za ogrzewanie zwrócenie się w stronę odnawialnych źródeł energii

Dołacz do nas

Subskrybuj nasz newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami energetycznymi – subskrybuj nasz newsletter i odkrywaj sposoby na oszczędność energii i zrównoważony rozwój!