Stacja Ładowania Pojazdu

EnergyMix to dynamiczna firma specjalizująca się w doradztwie energetycznym. Naszą misją jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju w dziedzinie energii.

Ładowanie baterii zamiast tankowania

Auta elektryczne bez wątpienia stanowią przyszłość motoryzacji, cel dla całej floty UE zakłada osiągnięcie zeroemisyjną mobilności na drogach do 2035 roku. To oznacza dynamiczny rozwój elektromobilności. Zaplanowane są fundamentalne zmiany w sektorze transportu drogowego i jego otoczeniu na które należy się przygotować. Wybór aut elektrycznych jak i stacji ładowania pojazdów jest wspierany poprzez mobilizacje rozmaitych finansowań i stanowi dobrą inwestycję.

Korzyści z własnej stacji domowej

W dobie tak dynamicznej transformacji napędowej i adaptacji do zerowej emisji, konieczne są przemyślane i świadome działania. Warto już dziś zmienić rodzaj zasilania z paliwa na energię, którą możesz pozyskiwać ze słońca. Warto zaznaczyć, że domowa stacja ładująca jest najefektywniejszym sposobem ładowania auta.

Jaką stacje ładowania wybrać

Stacje ładujące różnią się tempem podawania prądu – napięciem i natężeniem. Napięcie w pojeździe również ma wpływ na prędkość ładowania. Wybór odpowiedniej stacji ładowania pomoże zyskać największą wydajność urządzenia oraz największą oszczędność energii. Skontaktuj się z nami, a doradzimy jaka stacja będzie spełniała Twoje oczekiwania, niezależnie od tego, czy potrzebujesz stację ładowania do domu czy firmy.

Odpowiedzi na twoje pytania

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane, natomiast należy zgłosić budowę owej stacji do administracji architektoniczno-budowlanej.

Do użytku prywatnego najlepiej sprawdzają się małogabarytowe stacje ładowania AC typu wallbox. Wszelkie opisy i instrukcję zamieszczamy w naszym newsletterze. 

Ładowanie samochodu elektrycznego ze zwykłego gniazdka jest znacząco dłuższe, niż ze stacji ładowania. Naładowanie auta do pełna, z domowego gniazdka może trwać kilkanaście godzin. Często nie możemy przeznaczyć aż tyle czasu, przez co takie ładowanie jest nieatrakcyjne i niekorzystne. Skontaktuj się z nami, aby dobrać odpowiednie elementy pasujące do twojej sytuacji. 

Niestety nie, przed wyborem stacji należy upewnić się, że stacja będzie wyposażona w złącza odpowiednie do gniazda, które znajduje się z naszym samochodzie.

Podstawową różnicą jest moc i szybkość ładowania pojazdu, ładowarką z prądem zmiennym (AC) naładujemy samochód wolniej niż ładowarką z prądem stałym (DC).

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Śmiało. Nasi doradcy energetyczni są tu po to, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz. 

Zadzwoń do nas:
Napisz wiadomość
Lub skorzystaj z formularza:

Wybierz spośród opcji poniżej usługę o której porozmawiamy