Przerwa w dostawie prądu - co zrobić w kryzysowej sytuacji energetycznej?

Przerwa w dostawie prądu – co zrobić w kryzysowej sytuacji energetycznej? Rozwiązanie jest bardzo proste - Magazyn energii, czyli przyszłość energetyki zeroemisyjnej oraz podstawa zielonej transformacji. Wiemy już jak skutecznie uzyskać energię elektryczną – np. dzięki instalacji fotowoltaicznej, ale jak skutecznie ją przechowywać, aby wystarczyła nam na kryzysowe sytuacje?

Magazyn energii – co to jest?

Magazyn energii umożliwia nam przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej np. przez instalację fotowoltaiczną, przeważa nad zużyciem. Zgromadzone w ten sposób nadwyżki mogą być następnie wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji. Tak więc, dzięki magazynom energii można:

  1. Zatrzymać wyprodukowaną energię
  2. Zyskać niezależność – magazyn energii zabezpiecza nas przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Rodzaje magazynów energii:

Wyróżniamy pięć różnych technologii do magazynowania energii:

  1. Mechaniczne
  2. Elektrochemiczne
  3. Chemiczne
  4. Termiczne
  5. Elektryczne

Jak działa magazyn energii?

Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie, magazyn energii służy do gromadzenia naszego prądu. Dzięki połączeniu np. z instalacją fotowoltaiczną nadwyżka prądu jest przesyłana do sieci energetycznej. Jednakże w momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą) możemy odebrać naszą wyprodukowaną nadwyżkę, aczkolwiek za przechowywanie wyprodukowanej energii zakład energetyczny pobiera wysoki % (często 20,30%) naszej nadwyżki. Tutaj z pomocą właśnie przychodzi nasz magazyn energii, dzięki któremu unikamy takiej sytuacji. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia trafia do akumulatorów i przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. W momencie, w którym chcesz skorzystać z nadprodukcji, jest ona ponownie przekształcana i oddawana w postaci energii elektrycznej. Jeden wielki szereg korzyści oraz zapewnione bezpieczeństwo energetyczne! Mamy prąd wtedy, kiedy nawet nie ma go w sieci! Czy to nie brzmi… bezpiecznie?

Zapewne w głowie rodzą się teraz pytania, czy się opłaca? W jakiej cenie? Jaki magazyn energii wybrać?

Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dopasujemy ofertę pod dane kryteria klienta.

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Chcesz wykorzystać możliwości jakie daje Magazyn Energii?

Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy!

Polecane artykuły

Dofinansowania

Mój prąd 5.0

Mój prąd 5.0 – jakie zmiany w 2023 roku? Facebook Instagram Linkedin “Mój prąd 5.0” zostanie uruchomiony. Jakie są zasady jego funkcjonowania? Oferujemy kompleksowe doradztwo

Aktualności

Kredyt ekologiczny

Kredyt ekologiczny – czy istnieje prostszy sposób na zwiększenie efektywności energetycznej? Facebook Instagram Linkedin Kredyt ekologiczny to doskonały sposób na poprawienie efektywności energetycznej. Jest to

Dofinansowania

Moje ciepło

Program “Moje ciepło” rozwiązaniem na rosnące ceny ogrzewania? Facebook Instagram Linkedin Wraz z dynamicznie rosnącymi rachunkami za ogrzewanie zwrócenie się w stronę odnawialnych źródeł energii

Dołacz do nas

Subskrybuj nasz newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami energetycznymi – subskrybuj nasz newsletter i odkrywaj sposoby na oszczędność energii i zrównoważony rozwój!