Przerwa w dostawie prądu - co zrobić w kryzysowej sytuacji energetycznej?

Przerwa w dostawie prądu – co zrobić w kryzysowej sytuacji energetycznej?

Rozwiązanie jest bardzo proste – Magazyn energii, czyli przyszłość energetyki zeroemisyjnej oraz podstawa zielonej transformacji.

Wiemy już jak skutecznie uzyskać energię elektryczną – np. dzięki instalacji fotowoltaicznej, ale jak skutecznie ją przechowywać, aby wystarczyła nam na kryzysowe sytuacje?

 

Magazyn energii – co to jest?

Magazyn energii umożliwia nam przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej np. przez instalację fotowoltaiczną, przeważa nad zużyciem. Zgromadzone w ten sposób nadwyżki mogą być następnie wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji. Tak więc, dzięki magazynom energii można:

  1. Zatrzymać wyprodukowaną energię
  2. Zyskać niezależność – magazyn energii zabezpiecza nas przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Rodzaje magazynów energii:

Wyróżniamy pięć różnych technologii do magazynowania energii:

  1. Mechaniczne
  2. Elektrochemiczne
  3. Chemiczne
  4. Termiczne
  5. Elektryczne

Jak działa magazyn energii?

  1. Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie, magazyn energii służy do gromadzenia naszego prądu. Dzięki połączeniu np. z instalacją fotowoltaiczną nadwyżka prądu jest przesyłana do sieci energetycznej. Jednakże w momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą) możemy odebrać naszą wyprodukowaną nadwyżkę, aczkolwiek za przechowywanie wyprodukowanej energii zakład energetyczny pobiera wysoki % (często 20,30%) naszej nadwyżki. Tutaj z pomocą właśnie przychodzi nasz magazyn energii, dzięki któremu unikamy takiej sytuacji. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia trafia do akumulatorów i przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. W momencie, w którym chcesz skorzystać z nadprodukcji, jest ona ponownie przekształcana i oddawana w postaci energii elektrycznej. Jeden wielki szereg korzyści oraz zapewnione bezpieczeństwo energetyczne! Mamy prąd wtedy, kiedy nawet nie ma go w sieci! Czy to nie brzmi… bezpiecznie?

 

Zapewne w głowie rodzą się teraz pytania, czy się opłaca? W jakiej cenie? Jaki magazyn energii wybrać?

Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dopasujemy ofertę pod dane kryteria klienta.

Porozmawiaj z nami:

Tel: +48 574 815 163

E-mail: biuro@energymix.pl

 

Wszelkie najczęstsze pytania i odpowiedzi znajdziesz tutaj:

Pozwól nam zadbać o Twoje bezpieczeństwo energetyczne

 

 

Sprawdź tę ofertę!

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Polecane artykuły

Mój prąd 5.0

Mój prąd 5.0 – jakie zmiany w 2023 roku? Facebook Instagram Linkedin „Mój prąd 5.0” zostanie uruchomiony. Jakie są zasady jego funkcjonowania? Oferujemy kompleksowe doradztwo

Kredyt ekologiczny

Kredyt ekologiczny – czy istnieje prostszy sposób na zwiększenie efektywności energetycznej? Facebook Instagram Linkedin Kredyt ekologiczny to doskonały sposób na poprawienie efektywności energetycznej. Jest to

Mój prąd 4.0 – Magazyn energii

Mój prąd 4.0 – dotacja do fotowoltaiki i magazynu energii Facebook Instagram Linkedin W dniu 15 grudnia 2022 roku oficjalnie ruszył program Mój prąd 4.0.

Zapisz się na nasz newsletter