Pompa ciepła

EnergyMix to dynamiczna firma specjalizująca się w doradztwie energetycznym. Naszą misją jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju w dziedzinie energii.

Czysta energia generująca czyste oszczędności

Pompa ciepła to nowoczesne, łatwe w utrzymaniu i mało absorbujące rozwiązanie, które w stosunku do zużywanej energii dostarcza ciepło lub chłód do budynku w bardzo dużej ilości. Dzięki temu pompy ciepła są w stanie szybko wygenerować zauważalne oszczędności, a szacunkowy czas zwrotu z inwestycji wynosi 5-7 lat. W dzisiejszych czasach ważnym atutem tego rozwiązania jest całkowita niezależność od węgla czy gazu ziemnego.  Dodatkowo pompa ciepła może być zasilana za pomocą własnej instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu ogrzewanie nieruchomości może stać się całkowicie darmowe, gwarantując niezależność energetyczną.

Pompa ciepła dostosowana do Twoich potrzeb

Pomożemy Ci wybrać pompę ciepła, która będzie kompatybilna z Twoimi realnymi potrzebami oraz metrażem budynku, skupiając się na wydajności pompy oraz współczynniku efektywności w Twoim indywidualnym przypadku. Prawidłowo dobrana moc urządzenia gwarantuje możliwie najtańszą eksploatację oraz długoterminową żywotność urządzania. Określimy także jakich rachunków i oszczędności możesz się spodziewać inwestując w ten rodzaj ogrzewania, uwzględniając dotychczasowy rodzaj paliwa służącego do ogrzewania nieruchomości. 

Energetyzujące korzyści

Generowanie wysokich oszczędności, dzięki któremu zyskujemy bezpieczeństwo stabilnych kosztów to nie jedyna zaleta, która wynika z inwestycji w pompę ciepła. Warto zwrócić uwagę na wygodę jaką gwarantuje to rozwiązanie poprzez praktycznie całkowitą automatyzację urządzenia. Pompa ciepła to ciche urządzenie, które pozwoli raz na zawsze zapomnieć o obsłudze pieca i ładowaniu opału. Jest również najbezpieczniejszą formą ogrzewania z długim okresem żywotności szacowanym na 30 lat. Dodatkowo jest to urządzenie wielofunkcyjne, które gwarantuje nie tylko na ogrzewanie wody i pomieszczeń, ale pozwala również na ich chłodzenie i wentylacje. Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania dofinansowania. Skontaktuj się z nami, a przygotujmy w tym celu wszystkie niezbędne dokumenty.

Odpowiedzi na twoje pytania

To urządzenia, które wykorzystują naturalnie występującą energię cieplną z powietrza, wody lub gruntu. Z pomocą instalacji fotowoltaicznej są tanie i ekologiczne. Zaawansowane technologie sprawiają, że działają nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Ciepło jest pobierane ze źródeł odnawialnych, a następnie używane do ogrzewania pomieszczeń lub też ciepłej wody użytkowej. Co więcej, pompa ciepła może działać również w odwrotnym trybie, przyczyniając się do schładzania pomieszczeń latem.

Wybór metody ogrzewania budynku zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Musisz jednak pamiętać, że gaz pomimo cen, jest nieodnawialnym źródłem energii. W związku z tym jego zasoby powoli się kurczą. Nie możesz być więc pewien, że stawki za 10 czy 20 lat pozostaną na tym samym poziomie. Pompa ciepła pozwala Ci się w dużym stopniu uniezależnić od podwyżek cen energii na rynku, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką.

Pompy ciepła to niewątpliwie przyszłościowa technologia. Już teraz jest jednak bardzo zaawansowana, a jej ceny stały się przystępne. W obliczu prognozowanych podwyżek cen energii zdecydowanie warto postawić na pompy ciepła. To inwestycja, która zapewni Ci komfort, oszczędności i bezpieczeństwo.

Przy urządzeniach, takich jak powietrzna pompa ciepła koszt eksploatacji jest niewielki. Większość energii, która jest potrzebna do generowania ciepła, urządzenie pobiera z naturalnego i odnawialnego źródła. Jednak gdy w budynku działa jednocześnie pompa ciepła i fotowoltaika, prądu do zasilania urządzenia grzewczego dostarczą panele słoneczne – niemal zupełnie bezkosztowo. Mimo więc, że początkowy wydatek może się wydawać duży, oszczędności, jakie można osiągnąć, są znacznie wyższe.

Pompa ciepła typu Split składa się z dwóch urządzeń: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznego agregatu. Natomiast pompa ciepła typu Monoblok to połączenie tych dwóch urządzeń w jednym, z fabrycznie wyprowadzonym układem chłodniczym. Pompy ciepła typu Split wymagają corocznych przeglądów szczelności układu chłodniczego / gazowego. Bardziej popularnym rozwiązaniem ze względu na niższą cenę są pompy splitowe. Dalej się wahasz, którą pompę ciepła wybrać? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości.

Dobór pompy ciepła jest bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Moc i efektywność pompy ciepła zmienia się zależnie od temperatury czerpanej (powietrze/grunt/woda) i oddawanej (ogrzewanie podłogowe/grzejniki). Dlatego w doborze mocy pompy ciepła trzeba brać pod uwagę bardzo dużo czynników, takich jak np.: temperaturę za oknem, temperaturę na instalacji grzewczej, moc. Zalecamy skorzystanie z naszych usług. Z doświadczenia wiemy, że źle dobrane parametry pompy ciepła to częsta sytuacja. Więcej informacji udzielamy telefonicznie pod numerem: +48 574 815 163.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Śmiało. Nasi doradcy energetyczni są tu po to, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz. 

Zadzwoń do nas:
Napisz wiadomość
Lub skorzystaj z formularza:

Wybierz spośród opcji poniżej usługę o której porozmawiamy