Program "Moje ciepło" rozwiązaniem na rosnące ceny ogrzewania?

Wraz z dynamicznie rosnącymi rachunkami za ogrzewanie zwrócenie się w stronę odnawialnych źródeł energii jest naturalnym wyborem, który gwarantuje oszczędności przez długie lata. Sprawdź co oferuje program "Moje ciepło".

Cel programu:

Program “Moje Ciepło” to rządowy program dofinansowania zakupu i montażu nowoczesnych, ekologicznych źródeł ciepła. Program jest częścią Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma na celu poprawienie jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Program Moje Ciepło jest kierowany do osób fizycznych będących właścicielem bądź współwłaścicielem nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Przez nowy budynek mieszkalny jednorodzinny rozumie się budynek, w przypadku którego na dzień składania wniosku o dofinansowanie:

  1. nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie
  2. złożono zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego nie wcześniej niż 01.01.2021 r. lub złożono wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż 01.01.2021 r.

Terminy składania wniosków:

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w wersji elektronicznej przez GWD.

Budżet:

Budżet na realizację projektu wynosi 600 mln zł.

Rodzaje inwestycji:

Beneficjenci programu mogą uzyskać dotację na zakup i montaż:

    • gruntowej pompy ciepła,
    • pompy ciepła powietrze-powietrze
    • pompy ciepła powietrze-woda.

Urządzenia te mogą być wykorzystywane do samodzielnego ogrzewania budynku lub również do przygotowywania ciepłej wody użytkowej dla jego mieszkańców. Z programu będą mogły skorzystać również osoby, które już posiadają pompę ciepła – refundacja kosztów kwalifikowanych będzie jednak dotyczyć tylko urządzeń, które zakupiono między 1 stycznia 2021 r. a 31 grudnia 2026r.

Dofinansowanie, które można uzyskać ma formę dotacji do 30% lub do 40% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję. Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła oraz posiadania przez Wnioskodawcę karty dużej rodziny.

Dlaczego warto?

Program „Moje Ciepło” oferuje szansę na obniżenie kosztów ogrzewania własnego budynku mieszkalnego. Dofinansowanie pozwala na zakup i montaż nowoczesnych, ekologicznych źródeł ciepła, które są bardziej efektywne i przyczyniają się do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki programowi „Moje Ciepło” możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego domu i przyczynić się do ochrony środowiska.

Zapisz się na nasz newsletter

Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności dostępnej na stronie internetowej.

Chcesz porozmawiać o programie "Moje ciepło"?

Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy!

Polecane artykuły

Zmiana sprzedawcy gazu - Korzyści dla Twojego domu i biznesu
Doradztwo energetyczne

Zmiana sprzedawcy gazu – Korzyści dla Twojego domu i biznesu

Decyzja o zmianie sprzedawcy gazu może przynieść wiele korzyści dla małych średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Od oszczędności finansowych, poprzez lepszą jakość obsługi, aż po elastyczność i dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb – możliwości są szerokie.
W tym artykule omówimy kluczowe korzyści płynące ze zmiany dostawcy gazu, podkreślając, jak ważne jest dokonanie świadomego wyboru w kontekście biznesowego zapotrzebowania na gaz.

Doradztwo energetyczne

Porównanie ofert sprzedawców energii – Na co zwrócić uwagę?

Wybór sprzedawcy energii elektrycznej lub gazu jest decyzją, która może mieć długotrwały wpływ na Twoje rachunki oraz komfort życia. W obliczu rosnącej liczby ofert na rynku, możesz czuć się zagubiony, nie wiedząc, na co zwrócić szczególną uwagę przy porównywaniu poszczególnych propozycji. Z myślą o takich klientach poszukujących najlepszej oferty, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże zrozumieć różnice między ofertami sprzedawców i wybrać najkorzystniejszą opcję. Skupimy się na kluczowych aspektach, które należy wziąć pod uwagę, analizując dostępne propozycje.

Dołacz do nas

Subskrybuj nasz newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami energetycznymi – subskrybuj nasz newsletter i odkrywaj sposoby na oszczędność energii i zrównoważony rozwój!