Magazyn energii

Zdobądź kontrolę nad swoją energią dzięki innowacyjnemu magazynowi energii – przechowuj nadwyżki i ciesz się niezależnością energetyczną!

Postaw na całość i odbieraj 100% wyprodukowanej energii

Największą zaletą magazynu energii jest to, że pozwala odebrać 100% wyprodukowanej energii przez instalację fotowoltaiczną klienta. Jest to dużo lepsza sytuacja, niż podczas oddawania wygenerowanych nadwyżek prądu sieci elektroenergetycznej. To dla klienta duży krok w stronę niezależności energetycznej. Istotnym zyskiem jest też zabezpieczenie klienta przed przerwami w dostawie prądu. Dodatkowo system sprawdzi się w miejscach, w których klasyczna instalacja nie będzie mogła zafunkcjonować, takich jak domek na działce.

Wielozadaniowość magazynów energii

Wielozadaniowość magazynów energii przekłada się na zastosowanie ich w różnych miejscach systemu, gdzie sprawdzają się pełniąc różnorodne funkcje takie jak:

• zapewnienie wymaganej szybkości zmian mocy dostarczanej przez źródła wytwórcze,
• zdolność do pracy w układzie wydzielonym przy braku zasilania z KSE
• świadczenie systemowych usług bilansowania
• świadczenie usług systemowych niezwiązanych z bilansowaniem, takich jak niwelowanie problemów napięciowych w sieciach dystrybucyjnych
• zdolność do uruchomienia elektrowni bez zasilania z KSE (czyli tzw. zimny start)
• rezerwa mocy dla KSE.

doradzamy jaki magazyn wybrać

Rynek magazynów energii prężnie się rozwija, oferując nowe możliwości. Zadbamy o to, by Twój zakup urządzenia do magazynowania energii był świadomym wyborem przynoszącym oczekiwane rezultaty. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie w Twoim indywidualnym przypadku uwzględniając przy tym doradztwo energetyczne.

Odpowiedzi na twoje pytania

Magazyn energii, mówiąc najprościej, jest urządzeniem, którego zadaniem jest kumulowanie energii do późniejszego wykorzystania. Taką rolę pełnią np. zwykłe, jednorazowe baterie, powerbank, z którego ładujesz telefon czy akumulatory w samochodach elektrycznych. Jak zatem widzisz, zróżnicowanie tych urządzeń jest spore.

Audyt energetyczny budynku służy do oceny zużycia energii cieplnej na potrzeby ogrzewania budynku. Audyt odpowiada również na pytania, jakie modernizacje warto przeprowadzić, by uzyskać oszczędności w tym zakresie oraz jaki będzie czas zwrotu takiej inwestycji.

Magazyny energii dają nam w dużym stopniu niezależność energetyczną, a także możliwość zredukowania skutków przeciążenia sieci, czyli skoków napięć, które mogą powodować zakłócenia pracy instalacji PV.

Obliczenie mocy magazynu własnego dla fotowoltaiki jest dość proste. Należy:

  1. sprawdzić roczne zużycie prądu (informacja o tym jest widoczna na każdym rachunku z elektrowni), a następnie podzielić tę wartość przez 365 dni.

Tak uzyskasz średnią ilość energii potrzebną do zasilania Twojego domu czy firmy. Dobierz magazyn energii, którego moc jest nieco wyższa. Zalecamy jednak konsultacje ze specjalistą – lepiej się nie pomylić w obliczeniach i nie żałować w przyszłości. Magazyn energii to inwestycja na lata, nie lato. 

Znając już rodzaje technologii dostępnej na rynku, należy zadać sobie pytanie, jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego wybrać? Do fotowoltaiki najczęściej stosuje się akumulatory oparte na licie, gdyż wyróżniają się wysokim stopniem energii właściwej oraz długim czasem eksploatacji.

Magazyn oparty o ogniwa kwasowo-ołowiowe magazynuje około 65 kWh/m3. Systemy wykorzystujące nowocześniejsze ogniwa litowo-jonowe osiągają jeszcze wyższą sprawność – do 95% i gęstość energii dochodzącą do 400 kWh/m3.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Śmiało. Nasi doradcy energetyczni są tu po to, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz. 

Zadzwoń do nas:
Napisz wiadomość
Lub skorzystaj z formularza:

Wybierz spośród opcji poniżej usługę o której porozmawiamy