Fotowoltaika

Wybierz bezpieczne rozwiązanie

W dobie drastycznie rosnących cen prądu niezwykle ważne jest skuteczne optymalizowanie kosztów energii elektrycznej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, która produkuje energie z promieniowania słonecznego nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale przede wszystkim zabezpieczamy się przed podwyżkami cen energii.

Wspieramy na każdym etapie

W wyborze i montażu paneli fotowoltaicznych organizujemy wszystkie czynności. W tym obszarze zapewniamy audyt fotowoltaiczny wraz z doborem rozwiązań i urządzeń. Po naszej stronie jest projekt techniczny, sprzedaż i montaż, który od lat realizujemy z pomocą własnej ekipy montażowej. Dodatkowo edukujemy i szkolimy odbiorców instalacji, a w razie konieczności lub w ramach przedłużenia gwarancji dokonujemy serwisu instalacji z pełnymi pomiarami, ustawieniami falowników oraz badaniem termowizyjnym. Nasi doradcy przygotują również odpowiednio dostosowane finansowanie, uzależnione od indywidualnych potrzeb klienta.

Zyskaj długoterminowe bezpieczeństwo

Decydując się na współpracę z Energymix, można zyskać bezpieczeństwo, które jest długoterminowe! Dbamy o to, by każdy nasz klient mógł cieszyć się trwałością i niezawodnością wykonanych instalacji.

Fotowoltaika

Krok po kroku

1. Audyt fotowoltaiczny

2. wizualizacja 3D

3. Indywidualna oferta

4. Montaż i uruchomienie

5. Odbiór oraz monitoring

6. Przygotowanie dokumentów do dotacji

Audyt fotowoltaiczny
Nasz audyt fotowoltaiczny to szeroka i dokładna analiza warunków montażu instalacji. Polega na rozmowie konsultacyjnej z inwestorem i wstępnych oględzinach miejsca inwestycji. Dzięki temu możemy precyzyjnie ocenić możliwości montażowe i oszacować zapotrzebowanie na prąd. Indywidualna analiza przeprowadzona przez naszego eksperta technicznego pozwoli Ci właściwie dobrać moc instalacji jej lokalizację lub przygotować sieć klienta. Tylko profesjonalnie wykonana instalacja fotowoltaiczna gwarantuje jej bezpieczne użytkowanie w przyszłości.
Wizualizacja 3D
Zapewniamy projekt wizualizacji 3D.
Indywidualna oferta
Na podstawie wcześniej wykonanego audytu fotowoltaicznego, wizji lokalnej, wizualizacji 3D oraz pełnego wywiadu z klientem przygotowujemy indywidualną ofertę. Klient dostaje od nas całą dokumentację wraz z umową w formie elektronicznej lub papierowej. Po zapoznaniu się z ofertą klient może podpisać umowę zdalnie podpisem elektronicznym lub umawiamy się bezpośrednio w siedzibie firmy.
Montaż i uruchomienie instalacji
Proces montażu instalacji PV trwa od 1 do 4 dni w zależności od mocy instalacji.Wszystkie instalacje fotowoltaiczne wykonywane przez Energymix działają w oparciu o fabrycznie nowe urządzenia (z numerami seryjnymi) i podzespoły renomowanych producentów pochodzące z polskiej dystrybucji i posiadające gwarancje producenta.
Odbiór instalacji i monitoring
Zapewniamy szczegółową procedurę odbioru podczas której weryfikujemy jakość i poprawność wszystkich połączeń, uziemień oraz testujemy wszystkie parametry elektryczne. Po zatwierdzeniu sprawności przekazujemy instalację fotowoltaiczną do użytku, zapewniając stały, całodobowy monitoring. Dostarczamy klientowi pełną dokumentację zawierającą informacje o użytych komponentach wraz z ich numerami seryjnymi i kartami gwarancyjnymi.
Przygotowanie dokumentów do dotacji
Nasi klienci otrzymują od nas elektroniczne wnioski do programów finansowych takich jak Czyste powietrze - program finansowany przez Narodowy fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz „Mój prąd 4.0” oferujący dotacje aż do 25 000 zł. Sporządzamy i wysyłamy niezbędną dokumentację związaną ze zgłoszeniem mikroinstalacji, przygotowujemy dokumenty i schematy do uzgodnień ppoż.
Previous slide
Next slide

Przewidywane oszczędności

Poniżej prezentujemy roczne zużycie energii dla przykładowego przedsiębiorcy, który zużywa energię w godzinach między godziną 8:00-20:00 w lecie, oraz między 8:00, a 17:00 podczas zimy.

Odpowiedzi na twoje pytania

Inwerter, czyli serce każdej instalacji fotowoltaicznej typu On-grid zamienia prąd stały na przemienny i wprowadza go do sieci energetycznej, do której podłączony jest nasz budynek. Energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną można zasilać każde urządzenie, które podłączymy do domowego gniazdka elektrycznego.

Polska ma bardzo dobre warunki, które sprzyjają produkcji prądu ze słońca. Ilość energii słonecznej jaką możemy wykorzystać do produkcji energii elektrycznej jest podobna jak w Niemczech, a u naszego zachodniego sąsiada fotowoltaika sprawdza się bardzo dobrze. Są dni, kiedy całkowite zapotrzebowanie Niemiec na energię pochodzi z odnawialnych źródeł energii. W Polsce może być podobnie.

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć, ile energii elektrycznej zużywasz w ciągu roku. Możesz to sprawdzić na fakturach za prąd lub na stronie swojego dostawcy energii elektrycznej w panelu klienta. Skontaktuj się z nami w celu darmowego sprawdzenia faktur. 

W Energymix pracujemy tylko na panelach najwyższej jakości z gwarancją producenta na wytrzymanie gradobicia oraz na śnieg zalegający na panelach zimą. Podczas testów szyba modułu fotowoltaicznego musi wytrzymać gradobicie kulami lodowymi o średnicy 25mm. 

Czas montażu zależy od wysokości budynku, konstrukcji dachu, wielkości instalacji, pogody. Jeśli nie pojawiają się dodatkowe przeszkody, to instalacja o mocy do 10 kW powinna być zamontowana w ciągu 1-3 dni. Instalacja do mocy 50 kW powinna zostać zamontowana w przeciągu tygodnia do dwóch. 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Śmiało. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz.

Zadzwoń do nas:

Napisz wiadomość

lub skorzystaj z formularza: