Doradztwo energetyczne

Pełnowymiarowe doradztwo energetyczne

Nie zgadzamy się z tym, że ceny prądu muszą rosnąć. Jesteśmy w stanie zmienić Twojego dostawcę energii na tańszego, a Nasi doradcy przygotują odpowiednio dostosowane finansowanie, uzależnione od indywidualnych potrzeb klienta.
Odetchnij z ulgą czystszym powietrzem.
W ENERGYMIX wykorzystujemy wszechstronną wiedzę energetyczną, dzięki czemu nasz klient może skupić więcej czasu i energii na pozostałych obowiązkach.

 

Wspołpraca krok po kroku

Działamy dwutorowo opierając się o dwa, nierozerwalne filary:

Doradztwo związane z optymalizowaniem kosztów energetycznych

Doradztwo związane z optymalizowaniem kosztów energetycznych.

Jesteśmy w stanie zmienić Twojego dostawcę energii na tańszego. Przygotujemy również odpowiednio dostosowane rozwiązania uzależnione od indywidualnych potrzeb klienta. 

Pierwszy etap to analiza faktur za energię elektryczną i wywiad sytuacji energetycznej u klienta. Następnie przeprowadzamy audyt i na jego podstawie  proponujemy rozwiązania, do których zaliczamy: zmiana sprzedawcy energii na tańszego oraz optymalizację kosztów dystrybucyjnych. Dzięki wprowadzeniu naszych rozwiązań klienci zyskują parametry dostosowane do ich potrzeb, finalnie zyskując oszczędności wynikające z obniżenia średniej ceny energii z całej faktury.

Doradztwo i wykonawstwo techniczne

Doradzamy w zakresie infrastruktury energetycznej, która wygeneruje dla klienta największe oszczędności. Dlatego w tym obszarze organizujemy wszystkie czynności tj: audyt wraz z doborem dostosowanych urządzeń, przez projekt techniczny wraz z wizualizacją 3D, po montaż z pomocą własnej lub sprawdzonej przez nas ekipy montażowej.
Wykonujemy pomiary techniczne oraz serwis. W ramach przedłużenia gwarancji dokonujemy serwisu instalacji z pełnymi pomiarami, ustawieniami falowników oraz badaniem termowizyjnym.

Doradztwo energetyczne

Rozmowa telefoniczna
Podczas rozmowy sprawdzamy dokładną sytuację klienta.
Omówienie dokumentów
Prosimy o przesłanie drogą mailową faktur w celu analizy oraz przeprowadzamy wywiad sytuacji energetycznej.
Konsultacja z klientem
Omawiamy strategię, którą chcemy wdrożyć.
Wdrażamy zmiany odpowiednie w indywidualnym przypadku.
Dzięki wprowadzeniu naszych rozwiązań klienci zyskują optymalne parametry dostosowane do ich potrzeb w bardzo krótkim czasie oraz zyskują finalnie oszczędności wynikające z obniżenia średniej ceny energii z całej faktury.
Poprzedni
Następny

Odpowiedzi na twoje pytania

Doradztwo energetyczne to usługi, których celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektu oraz zmniejszenie związanych z nimi kosztów.

Korzystanie z doradztwa energetycznego również odbywa się nie tylko przy funkcjonujących budynkach, lecz warto sięgnąć po doradcę przy procesie projektowania. Dzięki temu już na samym starcie inwestycji można zminimalizować koszty. 

Audyt energetyczny budynku służy do oceny zużycia energii cieplnej na potrzeby ogrzewania budynku. Audyt odpowiada również na pytania, jakie modernizacje warto przeprowadzić, by uzyskać oszczędności w tym zakresie oraz jaki będzie czas zwrotu takiej inwestycji.

Zdecydowanie tak. Audyt energetyczny pozwala na określenie, jak najefektywniej zainwestować w termomodernizację. Koszt audytu energetycznego jest niewielki w stosunku do wartości ewentualnej, chybionej inwestycji zrobionej bez audytu. Poza tym, audyt jest często pomocny przy wnioskach o dotację np. w programie Czyste powietrze.

Audyt ten polega na sprawdzeniu wszystkich faktur z ostatnich 12 miesięcy i sprawdzeniu dotychczasowych parametrów dystrybucyjnych. Dzięki audytowi można dostosować parametry do obecnych potrzeb przedsiębiorstwa, a finalnie wygenerować spore oszczędności

Generalnie zależy to od wielkości wygenerowanych oszczędności. W ramach współpracy z naszą firmą audyt przeprowadzamy bezpłatnie. 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Śmiało. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz.

Zadzwoń do nas:

Napisz wiadomość

lub skorzystaj z formularza: