Przerwa w dostawie prądu – co zrobić w kryzysowej sytuacji energetycznej? Rozwiązanie jest bardzo proste – Magazyn energii, czyli przyszłość energetyki zeroemisyjnej oraz podstawa zielonej transformacji. Wiemy już jak skutecznie uzyskać energię elektryczną – np. dzięki instalacji fotowoltaicznej, ale jak skutecznie ją przechowywać, aby wystarczyła nam na kryzysowe sytuacje? Magazyn energii – co to jest? Magazyn energii umożliwia nam przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej np. przez instalację fotowoltaiczną, przeważa nad zużyciem. Zgromadzone w ten sposób nadwyżki mogą być następnie wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji. Tak więc, dzięki magazynom energii można:
  1. Zatrzymać wyprodukowaną energię
  2. Zyskać niezależność – magazyn energii zabezpiecza nas przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.
Rodzaje magazynów energii:Wyróżniamy pięć różnych technologii do magazynowania energii:
  1. Mechaniczne
  2. Elektrochemiczne
  3. Chemiczne
  4. Termiczne
  5. Elektryczne
Jak działa magazyn energii?
  1. Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie, magazyn energii służy do gromadzenia naszego prądu. Dzięki połączeniu np. z instalacją fotowoltaiczną nadwyżka prądu jest przesyłana do sieci energetycznej. Jednakże w momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą) możemy odebrać naszą wyprodukowaną nadwyżkę, aczkolwiek za przechowywanie wyprodukowanej energii zakład energetyczny pobiera wysoki % (często 20,30%) naszej nadwyżki. Tutaj z pomocą właśnie przychodzi nasz magazyn energii, dzięki któremu unikamy takiej sytuacji. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia trafia do akumulatorów i przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. W momencie, w którym chcesz skorzystać z nadprodukcji, jest ona ponownie przekształcana i oddawana w postaci energii elektrycznej. Jeden wielki szereg korzyści oraz zapewnione bezpieczeństwo energetyczne! Mamy prąd wtedy, kiedy nawet nie ma go w sieci! Czy to nie brzmi… bezpiecznie?
 Zapewne w głowie rodzą się teraz pytania, czy się opłaca? W jakiej cenie? Jaki magazyn energii wybrać?Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dopasujemy ofertę pod dane kryteria klienta.Porozmawiaj z nami:Tel: +48 574 815 163E-mail: biuro@energymix.pl Wszelkie najczęstsze pytania i odpowiedzi znajdziesz tutaj: Pozwól nam zadbać o Twoje bezpieczeństwo energetycznePozdrawiamy,Energymix – Twój doradca energetyczny